DR N. MED. MIKOŁAJ KARMOWSKI

Specjalista Ginekolog z Wrocławia - dr n. med. Mikołaj KarmowskiWieloletnie doświadczenie kliniczne zdobyte w I Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jak i czołowych ośrodkach światowych i krajowych w tym słynny I.R.C.A.D. we Francji czy oddział chirurgii ogólnej i rekonstrukcyjnej w Caracas w Wenezueli ukierunkowały moją specjalność na zabiegową w ginekologii.

Zajmuję się ginekologią operacyjną, w szczególności chirurgią małoinwazyjną. Moją pasją jest laparoskopia ginekologiczna jedna z nowoczesnych technik operacyjnych zwana popularnie „chirurgią przez dziurkę od klucza” z racji wglądu do jamy otrzewnowej przy pomocy kamery cyfrowej umieszczonej w prowadnicy [trokarze] o średnicy od 5 do 10milimetrów zlokalizowanej zazwyczaj w pępku. Niewielki uraz chirurgiczny, zmikronizowane narzędzia średnicy 5 milimetrów pozwalają skrócić czas hospitalizacji pacjentki, zmniejszyć ból pooperacyjny i zyskać pożądany efekt kosmetyczny w postaci niewidocznych maleńkich nacięć.

Kobiety XXI wieku oprócz zdrowia cenią sobie wygląd, o czym może świadczyć rosnące zainteresowanie operacjami z zakresu ginekologii estetycznej. Oprócz stosowania technik endoskopowych wykonuję operacje z dostępu pochwowego jak i chirurgię z dostępu brzusznego. Moim celem jest stosowanie głównie laparoskopii w możliwie jak największym wymiarze leczenia. Choroby takie jak : mięśniaki macicy, torbiele jajników, endometrioza, guzy jajników, wczesne stadia nowotworów szyjki macicy, wczesne stadia nowotworów trzonu macicy, wodniaki jajowodów, niepłodność są leczone laparoskopowo z powodzeniem.

Niejednokrotnie od jakości przeprowadzonej operacji zależy zdrowie, późniejsza płodność i komfort egzystencji pacjentki nie wspominając o życiu. Dlatego chirurgia laparoskopowa pozwala spełnić te kryteria zachowując przy tym efekt kosmetyczny. W trosce o życie i zdrowie swoich pacjentek pozostaje do dyspozycji.

Serdeczne zapraszam 

 

 

 

 CERTYFIKATY